• Yeni üyelerimize anında indirim kuponu hediye edilecektir!

Alan Tarama Cihazı Nasıl Çalışır

muyazit

Mümin Bayazıt
Yönetici
Alan Tarama Cihazı Nasıl Çalışır
  • Alan tarama dedektörleri arama yapılacak olan alana kurulur ve ölçüm yapılacak olan alanın genişlik ve derinliğine bağlı olarak kazıklar çakılabilir. Bu modeller toprağın öz direncini ölçer bu sayede elde edilen direnç değerleri ile birlikte zemin içerisinde nesne veya yapı hakkında bilgi alınmaya çalışılır. Diğer alan tarama modellerinin çalışma prensibi şu şekildedir.
  • Manyetik sensörü bulunan alan tarama modelleri, zemindeki doğal veya sonradan müdahale ile manyetik akışın bozulma, kırılma ve daha birçok düzensizlik tespit edilebilmektedir. Madenler, çatlaklar, boşluklar, yarıklar, yapı kalıntıları, demir ve türevi olan materyalleri tespit edebilir ve kişilere uyarı verebilir.
  • Defineciler için de kullanılan alan tarama dedektörleri, kıymetli nesneler, hazineler, yer altı tünelleri ve odalar, mezarlar, mahzen gibi yerleri tespit edebilmek için tercih edilebilmektedir.
  • En pahalı alan tarama, antenli ve antensiz olan alan tarama modelleri bulunur, yaydıkları frekans titreşimleri ile birlikte etkileşim göstererek tespit yapabilirler.
Bizlerin tavsiye ettiği alan tarama cihazını incelemek istiyorsanız buraya tıklayınız!
 
Geri
Üst